rss      tw      fb
Keres

Bolgár György interjúi a Galamusban - 2011. február 17.



Bolgár György kérdései a 2010. február 17-ei műsorban


Mai műsorunkban megbeszéljük, hogy elmarad a Gödöllőre tervezett uniós csúcs. Az úgynevezett keleti partnerségi csúcstalálkozót az év második felében, a lengyel elnökség idején, Lengyelországban tartják majd. Kellemetlen vagy annál több. Egyértelmű pofon?

Beszéljük meg ezzel kapcsolatban, hogy Tölgyessy Péter csapdahelyzetnek nevezte a mostani alkotmányozási folyamatot, és a helyzet elfajulhat szerinte, mert az ellenzék a rendszer ellenzékeként léphet majd fel, ami újabb rendszerváltásokhoz vezethet. Tölgyessy egyben arra figyelmeztet, hogy a Fidesz szabadságharcot folytat a nyugat ellen. Győzhet vagy bukik?

Következő témánk, hogy Morvai Krisztina szerint Orbánék elárulták Magyarországot, amiért beleegyeztek a médiatörvény módosításába. A komcsik ünnepe ez, írja blogjában a jobbikos európai képviselője. Szájer látványosan átült Martin Schulz mellé, barátságosan beszélgetnek - figyelmeztet Morvai. Árulás?

Mit szólnak ezenkívül ahhoz, hogy Szájer József elítélte a budapesti melegfelvonulás akadályozását, legalábbis eredeti formájáét. A fideszes európai frakcióvezető szerint álszent a rendőrség indoklása, amely úgy érvel, hogy a rendezvény zavarná a közlekedést az uniós elnökség alatt. Szájer úgy véli, ezzel sikerült újabb öngólt lőni a médiatörvény utáni felháborodás csillapodásával, mert az európai sajtó betiltásnak értelmezte ezt a mostani döntést. Nem az?

És végül mi a véleményük arról, hogy a kormány nem vállal moratóriumot a kormánytisztviselők indoklás nélküli elbocsátására május 31-éig. Ameddig ugyanis az Alkotmánybíróság időt adott a vonatkozó törvényi rendelkezés megsemmisítésére. A kiskapuknak ezek szerint nagy gyakorlati értelme van?


Ha tetszik a cikk, ajánlja másoknak is!