Választás 2010 - Szavazásra biztat Schmitt Pál
- Részletek
- Hazai vonatkozású hírek - 2010/4. negyedév
- 2010. október 01. péntek, 16:09
MTI 2010. október 1., péntek 16:06
Schmitt Pál köztársasági elnök arra biztatja a választópolgárokat, hogy éljenek alkotmányos jogukkal, és vegyenek részt a vasárnapi önkormányzati választáson.
Az államfő pénteki, az MTI-nek megküldött közleményében azt írja: a választás a demokrácia ünnepe, majd arra szólít fel, hogy "tegyünk együtt hitet a demokrácia mellett". Hozzáteszi, hogy meggyőződése szerint a helyi választások - amelyek végeredménye az emberek sorsát közvetlenül érinti - széles körű részvétel mellett zajlanak majd.
Vasárnap reggel 6 és este 7 óra között 8,2 millió választó dönthet arról az ország csaknem 11 ezer szavazókörében, hogy kik képviseljék érdekeiket az elkövetkező négy évben az önkormányzatokban.

