Bolgár György interjúi a Galamusban - 2012. január 20.
- Részletek
- 2012. január 23. hétfő, 03:23
- Megbeszéljük
Bolgár György kérdései 2012. január 20-ai műsorban
Mai műsorunkban megbeszéljük, hogy Orbán Viktor szerint a pénz számít, nem a politikai kapcsolat, ezért nem kapott frekvenciát a Klubrádiót. Reggeli Kossuth rádiós interjújában a miniszterelnök azt mondta, ha valaki pályázik egy frekvenciára, olyan ajánlatot kell benyújtania, amellyel nyerni tud, ha töredékét akarja fizetni, mint valaki más, hiába áll mögé akár a világ legnagyobb hatalma, „én nem hághatom át a magyar jogrend határait”. Én? Vagy a Médiatanács? Vagy ez mindegy? És vajon a Klubrádió által ajánlott ötvenötmillió forint a töredéke-e a nyertes Autórádió hetvenötmilliójának? Ezek szerint a több mint kétharmad csak töredék volna? Ajjaj!
Vasárnap délután háromkor tüntetünk a Klubrádió mellett – Hadd szóljon! Kérni akartunk egyébként egy interjút a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól, hogy mennyire vigyáznak a tüntetőkre, a demonstrálókra, hát interjút nem adtak, de küldtek egy írásbeli választ: „A BRFK 2012. január 21-22-i hétvégén megtartandó rendezvényeket, mint minden gyülekezési törvény hatálya alá eső rendezvényt, a szükséges erővel, eszközzel biztosítja. Olyan körülmény, amely a tervekben szereplő létszámon felül jelentősebb erő biztosítását igényelné, jelen időpontig nem merült fel. A sajtóban megjelent híresztelések, miszerint a BRFK teljes állományát riadóztatták, minden valóságalapot nélkülöznek. Tisztelettel: BRFK Kommunikációs Osztály.” A lényeg az, legyenek megnyugodva, és legyenek ott!
Következő témánk, hogy nemcsak az Európai Bizottság és az Európai Parlament, hanem tegnap az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet Állandó Tanácsa is Magyarországgal, ezen belül az alkotmányos változásokkal foglalkozott. Az ülésen az Egyesült Államok képviselője erőteljesen figyelmeztette a magyar kormányt, hogy vegye figyelembe az európai és amerikai aggályokat a médiatörvénnyel, az egyházügyi törvénnyel, az alkotmánnyal és a sarkalatos törvényekkel kapcsolatban. Egy nemzetközi megfigyelőcsoport monitorozza a magyar helyzetet, Oroszország képviselője pedig aggodalmát fejezte ki, hogy az új magyar alaptörvény át akarja írni a történelmet, és a második világháború végkimenetelét, egyenlőségjelet téve a náci megszállás és Magyarország felszabadítása közé. Az orosz nagykövet szerint az alkotmányos változások töréshez vezethetnek a magyar társadalomban, és ennek veszélyes következményei lehetnek az egész régióban, a szomszédos országokban is. A helyzet fokozódik?
Mit szólnak ezenkívül ahhoz, hogy Gyurcsány Ferenc nem balliberális Magyarországot akar, hanem olyat, amelyben otthon érzi magát mindenki, és ehhez nem elég legyőzni Orbánt és rendszerét – írta a mai Népszavában, és mindjárt kifejti nekünk részletesebben személyesen is.
De még témáink közé tartozik, hogy 6-12 évig itthon kell dolgozni azoknak a diplomásoknak, akiknek a képzéséhez az állam hozzájárul – ez Hoffmann Rózsa államtitkár terve.
És dulakodás történt, tört ki Cser Ágnes szakszervezetének kongresszusán, amelyen részt akart venni a Liga Szakszervezet elnöke, Gaskó István is, őt azonban nem engedték be, Cser Ágnes utasítására. A szakszervezeti egység helyett íme a kétség?
Ha tetszik a cikk, ajánlja másoknak is!
- Előző
- Következő >>