Öngyilkos merénylet Pakisztánban, halottak
- Részletek
- Külföldi hírek - 2011/1. negyedév
- 2011. március 30. szerda, 10:59
MTI 2011. március 30., szerda 10:58
Legkevesebb 15 ember meghalt Északnyugat-Pakisztánban, miután egy öngyilkos merénylő felrobbantotta magát a Maulana Fazlur Rehman keményvonalas iszlamista politikus üdvözlésére egy út mellett összegyűlt tömegben - közölték a pakisztáni hatóságok szerdán.
A merénylő motorral érkezett a helyszínre az Iszlámábád fővárostól 70 kilométerre fekvő Szvábi városában, s egy rendőrségi ellenőrzőpont közelében hozta működésbe a testére erősített pokolgépet. Korábbi híradások szerint a robbanásban 12 civil és egy rendőr vesztette életét, a többi áldozat kiléte ismeretlen. A merényletben további 24 ember megsebesült.
Egyelőre nem tudni, hogy a merénylő célpontja a Rehmant éltető tömeg volt-e, vagy pedig az ellenőrzőpontot akarta megtámadni, amelyen néhány perccel a robbanás előtt haladt át a vezető iszlamista politikus. A merényletet eddig még egyetlen csoport sem vállalta magára. Északnyugat-Pakisztán a tálib felkelők központja.

