rss      tw      fb
Keres

Eb-selejtezők - Három nap alatt huszonhat meccset rendeznek


MTI 2015. március 26., csütörtök 12:53

Péntektől vasárnapig 26 mérkőzést rendeznek a 2016-os, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság kilenc selejtezőcsoportjában.

A vasárnapi magyar-görög találkozón túl a címvédő spanyolok Ukrajnát fogadják, s vereség esetén visszacsúsznak a pótselejtezőt érő harmadik helyre. A gyengén rajtoló, négy meccsükből csak kettőt megnyerő, vb-bronzérmes hollandok a törököket látják vendégül, és ha kikapnak, akkor elveszítik harmadik helyüket. A világbajnok németek Grúziában lépnek pályára és szintén nagy szükségük van a három pontra, mert ha nem nyernek, ők is visszacsúszhatnak a harmadik helyről.

Európa-bajnoki selejtezők (uefa.com):

péntek:

-------

C csoport:

Macedónia-Fehéroroszország, Szkopje 20.45

Szlovákia-Luxemburg, Zsolna 20.45

Spanyolország-Ukrajna, Sevilla 20.45

A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajna 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-9), 6. Luxemburg 1 (3-11)

E csoport:

Anglia-Litvánia, London 20.45

Szlovénia-San Marino, Ljubljana 20.45

Svájc-Észtország, Luzern 20.45

A csoport állása: 1. Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:

Liechtenstein-Ausztria, Vaduz 20.45

Moldova-Svédország, Chisinau 20.45

Montenegró-Oroszország, Podgorica 20.45

A csoport állása: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

szombat:

---------

A csoport:

Kazahsztán-Izland, Asztana 16.00

Csehország-Lettország, Prága 18.00

Hollandia-Törökország, Amszterdam 20.45

A csoport állása: 1. Csehország 12 pont, 2. Izland 9, 3. Hollandia 6, 4. Törökország 4, 5. Lettország 2, 6. Kazahsztán 1

B csoport:

Izrael-Wales, Haifa 18.00

Andorra - Bosznia-Hercegovina, Andorra la Vella 20.45

Belgium-Ciprus, Brüsszel 20.45

A csoport állása: 1. Izrael 9 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 8/4, 3. Ciprus 6/4, 4. Belgium 5/3, 5. Bosznia-Hercegovina 2/4, 6. Andorra 0/4

H csoport:

Azerbajdzsán-Málta, Baku 18.00

Horvátország-Norvégia, Zágráb 18.00

Bulgária-Olaszország, Szófia 20.45

A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont (10-1), 2. Olaszország 10 (6-2), 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 4, 5. Málta 1, 6. Azerbajdzsán 0

vasárnap:

---------

D csoport:

Grúzia-Németország, Tbiliszi 18.00

Skócia-Gibraltár, Glasgow 18.00

Írország-Lengyelország, Dublin 20.45

A csoport állása: 1. Lengyelország 10 pont, 2. Írország 7 (10-3), 3. Németország 7 (7-4), 4. Skócia 7 (5-4), 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0

F csoport:

Észak-Írország - Finnország, Belfast 18.00

Románia - Feröer-szigetek, Ploiesti 18.00

Magyarország-Görögország, Groupama Aréna 20.45

A csoport állása:

1. Románia 4 3 1 - 6-1 10 pont

2. Észak-Írország 4 3 - 1 6-3 9

3. MAGYARORSZÁG 4 2 1 1 4-3 7

4. Finnország 4 1 1 2 4-5 4

5. Feröer-szigetek 4 1 - 3 2-6 3

6. Görögország 4 - 1 3 1-5 1

I csoport:

Albánia-Örményország, Elbasan 18.00

Portugália-Szerbia, Lisszabon 20.45

A csoport állása: 1. Dánia 7 pont/4 mérkőzés, 2. Portugália 6/3, 3. Albánia 4/3, 4. Szerbia 1/3 (5-4), 5. Örményország 1/3 (2-4)