rss      tw      fb
Keres

Etióp győztes a Dubaj Marathonon, Bekele feladta

MTI 2015. január 23., péntek 10:42

Meglepetésre Lemi Berhanu nyerte a férfiak versenyét a pénteki Dubaj Marathonon, amely a legjobban díjazott verseny a maratonik között.

A 20 éves etióp futó világklasszisokat maga mögé utasítva, a távot 2:05:28 óra alatt teljesítve diadalmaskodott.

A második helyen honfitársa, a 2013-ban Dubajban és Bostonban is győztes Lelisa Desisa végzett 2:05:52 órával, míg a hármas etióp sikerről Deribe Robi gondoskodott, ő 2:06:06 óra alatt ért célba harmadikként.

Berhanu és a nők között diadalmaskodó, ugyancsak etióp Aselefech Mergia (2:20:02 óra) egyformán 200 ezer dollárt kapott teljesítményéért - ez a világ legmagasabb pénzdíja a maratonikat tekintve.

Az etiópok szupersztárja, az olimpiai és világbajnok Kenenisa Bekele számára csalódást hozott a dubaji viadal, miután 30 kilométer után combizom-fájdalmai miatt ki kellett szállnia. Az 5000 és 10 000 méter világcsúcstartója 28 kilométerig az élcsoportban futott.