rss      tw      fb
Keres

Kálmán Olga nem érti




Vasárnap után azt gondoltam, hogy már nem írok olvasói levelet.


Amit ezeken a lapokon többen képviselünk, nem jut el szélesebb olvasó közönséghez, másrészt a választások tanúsága szerint az emberek többségét meg sem érinti.


A sokk enyhülése után most még is úgy gondolom, beszélgetni jó, még akkor is, ha csak egymás között, minden különösebb társadalmi hasznosság nélkül tesszük.


Beszélgessünk hát!


Kálmán Olga nem érti, hogy két nappal a választások után, és a miniszterelnök korábbi, a Mazsihisznek írott levele alapján, hogyan kezdődhetett el máris a megszállási emlékmű építése. Nem érti, vagy úgy tesz, mintha nem értené.


Úgy gondolom, én értem.


A miniszterelnök az emlékmű építés elhalasztásakor kijelentette, hogy annak május végén állnia kell. Levelében pedig azt javasolta a Mazsihisznek, hogy a párbeszédet halasszák a választások utánra, addig is mindenki dolgozzon tovább a maga területén.


A miniszterelnök a választások előtt programot hirdetett, rövidre törően, a lényeget: folytatjuk.


Meg kell védenem tehát a miniszterelnököt. Nem mondta, hogy az emlékmű építését a párbeszéd eredményétől teszi függővé. Azt teszi, amit mondott. Folytat mindent, és most már a választók ismételt megerősítésével.


Ahhoz pedig, hogy május végén álljon az emlékmű, építeni kell, méghozzá haladéktalanul.


Kálmán Olga nem érti, hogy miért kell ez, pedig már nincsen választási hozadéka. A magyar választók többségének akaratából a kormány folytatja azt a politikáját, amelynek történelmi előképe a Horthy-korszak társadalom politikája.


Az emlékmű pedig felmenti Horthy országvezetését azon bűnök alól, amelyek a II. világháborúban közel 1 millió magyar ember halálát, a nemzeti vagyon 40 százalékának az elpusztulását okozták. Hát ezért kell az emlékmű.


Magyarország embervesztesége a teljes lakossághoz viszonyítva Lengyelország és a Szovjetunió után a harmadik legmagasabb volt a világon, magasabb, mint Németország emberveszteségének aránya.


A közel egymillió halottunkból mintegy 500 ezer volt zsidó származású, magyar-zsidó. Ötszázezren pedig nem tudni, milyen származású, nem zsidó-magyar volt. A származást már akkor is csak a zsidóknál volt szokás kimutatni.


Kálmán Olga szerint a túlélők és a leszármazottak, elsősorban a zsidók emlékezetét sérti ez az emlékmű. Szóval Kálmán Olga nem érti, hogy az emlékmű elsősorban nem zsidó, hanem magyar ügy.


Az pedig, hogy a tiltakozásnak a médiában megjelenő legfőbb erejévé a magyar zsidóság vált, a hatalomtechnika rejtett ügyterelése is lehet, amely mindezt magyar-zsidó üggyé, ellentétté változtatta.


Persze az is lehet, hogy ez összeesküvéselmélet. Egyszerűen csak a választások eredménye tükröződik vissza az emlékmű össztársadalmi fogadtatásában, illetve el nem utasításában.