rss      tw      fb
Keres

Serie A - Megmaradhat a Juventus hétpontos előnye

MTI 2012. december 20., csütörtök 10:52

A 18. fordulóval, vagyis a pénteki két és a szombati nyolc mérkőzéssel zárul az idei pontvadászat az olasz labdarúgás élvonalában, amelynek listavezetője, a Juventus megőrizheti hétpontos előnyét a 34 ponttal második Internazionale előtt.

A címvédő torinói együttes idegenben mérkőzik ugyan, ám a jelenleg csupán 16. Cagliarival játszik a nyitónapon, s több mint meglepő lenne, ha nem hozná el mindhárom pontot vendéglátójától. A Juvéhoz hasonlatosan milánói ellenlábasa, az Inter ugyancsak győzelemre készülhet, ráadásul odahaza futballozik, s feltehetőn meg is születik diadala az utolsó előtti helyezett gárdával, Tőzsér Dániel Genoájával szemben a szombati összecsapáson.

A 33 ponttal harmadik Lazio az alsóházhoz tartozó Sampdoria otthonában lép fel, míg a játék nélkül is hátrébb, az ötödik pozícióba visszacsúszott Napoli - amelytől a hét elején az Olasz Labdarúgó Szövetség két pontot levont a klub egyik korábbi játékosának bundaügye miatt - 31 pontos csapatként várhatja fellépését a sereghajtó Siena vendégeként. Ám ha nyer, sem biztos, hogy előrébb kapaszkodhat, mivel a pillanatnyilag 32 ponttal negyedik Fiorentina is a Serie A alsó fertályában szerénykedő riválissal találkozik: nevezetesen a 17. Palermo ellen búcsúztatja 2012-t, igaz, idegenbeli meccsen.

20. Siena 17 16-24 11

A Sienától 6, az Atalantától és a Napolitól 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.