Lemondott Schmitt Pál - OGY - KDNP: tisztelet Schmitt Pálnak
- Részletek
- Hazai vonatkozású hírek - 2012/2. negyedév
- 2012. április 02. hétfő, 13:55
MTI 2012. április 2., hétfő 13:45
Tiszteletét fejezte ki Schmitt Pálnak szavaiért és döntéséért a kisebbik kormánypárt frakcióvezetője hétfőn az Országgyűlésben.
Harrach Péter - azt követően, hogy Schmitt Pál a plénum előtt bejelentette, lemond államfői megbízatásáról - úgy fogalmazott: az államfő olyan erkölcsi nagyságról tett tanúságot, amire nem volt képes az az ellenzék, amely méltatlanul viselkedett beszéde alatt. Ez az elnöki méltóság igazi meggyalázása, és a saját tisztségükre való alkalmatlanság bizonyítéka - értékelte a KDNP-s politikus.
Mint mondta: emlékezetes nap lesz a hétfői, amit azzá tesz az is, hogy az ellenzék máris új köztársasági elnököt javasolt, "talán éppen azt, akit ők annak idején nem szavaztak meg."

