rss      tw      fb
Keres

Rövidpályás úszó Eb - Jakabos bronzérmes 400 m vegyesen

MTI 2011. december 11., vasárnap 17:47

Jakabos Zsuzsanna bronzérmet nyert 400 m vegyesen vasárnap a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A pécsi versenyző címvédőként indult ebben a számban, és 4:27.86 perces országos csúccsal végzett a harmadik helyen. A pillangó után másodikként fordult, a 100 m hát megtétele után már első volt, mellen azonban visszacsúszott a negyedik helyre, így gyorson komoly hajrára volt szüksége ahhoz, hogy utóbb a dobogóra állhasson. Ideje hat tizeddel volt jobb, mint a 4:28.46-os korábbi magyar rekord, melyet ugyancsak ő úszott 2009. december 13-án.

Vasárnapi sikerével a második érmét gyűjtötte be a lengyelországi kontinensviadalon, szombaton ugyanis 100 m vegyesen második volt.

A 400 m vegyest a spanyol Mireia Belmonte Garcia (4:24.55) nyerte, másodikként pedig a brit Hannah Miley (4:26.06) végzett.